Detail podujatia
Umenie pre školy: Slovenský raj / organizované
Dátum 8. 4. 2024
Čas 09:00
Miesto NA PERÓNE

Umenie pre školy je projekt zameraný na prezentačno-vzdelávacie aktivity detí a mládeže. My sa zapojili s obnoveným predstavením Slovenský raj.

„Inscenácia Slovenský raj je zlým snom o dobrej krajine, je pohľadom do minulosti a pripomenutím, že budúcnosť bude taká, o akú sa sami zaslúžime.”

Predstavenie ironizuje súčasnú povrchnú konzumnú kultúru. Jeho hlavnou postavou je bežný človek, mladý muž, súčasník, vystavovaný vplyvu vzrastajúceho extrémizmu, s ktorým sa musí vyrovnať. Jedným z hlavných zámerov predstavenia nie je iba vzdelávať, ale pôsobiť preventívne voči násiliu a scitlivovať mladých na bolesť iných, prebúdzať súcit.

Scénar: Jana Wernerová, Peter Kočiš, Jozef Palaščák
Řéžia: Jana Wernerová
Účinkujú: Jakub Muranský, Michaela Babálová, Janka Balková, Zuzana Dancáková, Peter Kočiš, Jana Wernerová
Scénografia: Peter Kočiš
Videoprojekcie: Palko Matia
Kostýmová spolupráca: Katarína Kičová
Výroba kostýmov: Enikő Krempaská
Hudba a zvuk: Onomatopoje studio
Technická podpora: Palko Matia, Martin Sovič, Ondrej Balogh

Dĺžka predstavenia: 50 minút bez prestávky

Po predstavení bude nasledovať diskusia o tom, ako prebieha tvorba divadelného predstavenia, o rozdieloch medzi kamenným a nezávislým divadlo, ale aj o potrebe umenia ako nástroja ku kritickému mysleniu. Študenti si tiež vyskúšajú pravú hereckú rozcvičku pred predstavením

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 
   
       
       

Subscribe

       
* indicates required
               
           
                                           
       
   

Hlavní partneri

Partneri

Podporili nás pri prestavbe

Sme členmi

Ďakujeme za pomoc

Daniela Hlinková · Ema Garajová · Tomáš Tajták · František Vasiľ · Peter Matia · Gabriel Podolinský · Michal Kačmár · Ivana Kačmárová · Kristína Sekeráková · Marián Bodis · Jaro Ladič · Linda van Dalen · Viktor Feher · Monika Suchánska · Libor Pacek · Patrik Lux · Dávid Benko · Lucie Brožková · Karol Babal · Peter Tóth · Sára Šmelková · Anna Suráková · Nikola Gánovská · Lukáš Lipčák · rodina Hamráková · Midfield Studio