Step by step 3 / exiled - site specific

STEP 3 je mnohojazyčným predstavením, ktoré hovorí o exile, o identite, o Európe o posúvaní a prekračovaní hraníc o príbehoch stratenej lásky a života o ťažobe núteného exilu o pádoch a ich prekonávanío pokútnom a tajnom prepravovaní najmä prostredníctvom osoby Variana Frya. STEP 3 bol odprezentovaný v priestoroch tržnice Aubagne, FR. Jej scenéria a prirodzene surový priestor vtiahli diváka do virtuálneho sveta, ktorý sa stal nástupišťom k neznámemu. Zvukové inštalácie, obrazovo - svetelné projekcie pretransformovali vzťahové perspektívy, architektúru miesta a vnikli do betónovej podlahy tržnice. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva Kultúry Slovenskej republiky a Európskeho Hlavného Mesta Kultúry - Košice 2013. 

Artistical Team of the project

Directed by: Nathalie Veuillet /FR/

Sound and video: Wilfrid Haberey /FR/

Light design: Pascale Bongiovanni /FR/

Scenography: Vincent Loubert

Asistent réžie: Timothy Marozzi /GB/

Asistent: Elsa Martin /FR/, Jean Baptiste Pendola /FR/

Production: Barbara Prost /FR/

Projektový koordinátor: Peter Kočiš /SK/

Graphic design: Jozef Tušan /SK/

Performers: Peter Kočiš /SK/, Simon Marozzi /GB/, Arben Bajraktaraj /KOS/, Zuzana Psotková /

SK/, Jana Varhalíková /SK/, Jana Wernerová /SK

Predstavenie bolo vytvorené v rámci rezidenčného pobytu - tvorba predstavenia vo verejnom priestore + workshop – spolupráca s lokálnymi umelcami vo verejnom priestore. S ukážkou sme sa prezentovali aj festivalu Sirènes et Midi Net, ktorý má v Marseille dlhoročnú tradíciu. Prezentácia výsledku rezidencie bola súčasťou festivalu SMALL IS BEAUTIFUL 14.10., 15.10., ktorú taktiež organizuje LIEUX PUBLICS.

Hlavní partneri

Partneri

Podporili nás pri prestavbe

Sme členmi

Ďakujeme za pomoc

Daniela Hlinková · Ema Garajová · Tomáš Tajták · František Vasiľ · Peter Matia · Gabriel Podolinský · Michal Kačmár · Ivana Kačmárová · Kristína Sekeráková · Marián Bodis · Jaro Ladič · Linda van Dalen · Viktor Feher · Monika Suchánska · Libor Pacek · Patrik Lux · Dávid Benko · Lucie Brožková · Karol Babal · Peter Tóth · Sára Šmelková · Anna Suráková · Nikola Gánovská · Lukáš Lipčák · rodina Hamráková · Midfield Studio