Step by step 3 / exiled - site specific

STEP 3 je mnohojazyčným predstavením, ktoré hovorí o exile, o identite, o Európe o posúvaní a prekračovaní hraníc o príbehoch stratenej lásky a života o ťažobe núteného exilu o pádoch a ich prekonávanío pokútnom a tajnom prepravovaní najmä prostredníctvom osoby Variana Frya. STEP 3 bol odprezentovaný v priestoroch tržnice Aubagne, FR. Jej scenéria a prirodzene surový priestor vtiahli diváka do virtuálneho sveta, ktorý sa stal nástupišťom k neznámemu. Zvukové inštalácie, obrazovo - svetelné projekcie pretransformovali vzťahové perspektívy, architektúru miesta a vnikli do betónovej podlahy tržnice. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva Kultúry Slovenskej republiky a Európskeho Hlavného Mesta Kultúry - Košice 2013. 

Artistical Team of the project

Directed by: Nathalie Veuillet /FR/

Sound and video: Wilfrid Haberey /FR/

Light design: Pascale Bongiovanni /FR/

Scenography: Vincent Loubert

Asistent réžie: Timothy Marozzi /GB/

Asistent: Elsa Martin /FR/, Jean Baptiste Pendola /FR/

Production: Barbara Prost /FR/

Projektový koordinátor: Peter Kočiš /SK/

Graphic design: Jozef Tušan /SK/

Performers: Peter Kočiš /SK/, Simon Marozzi /GB/, Arben Bajraktaraj /KOS/, Zuzana Psotková /

SK/, Jana Varhalíková /SK/, Jana Wernerová /SK

Predstavenie bolo vytvorené v rámci rezidenčného pobytu - tvorba predstavenia vo verejnom priestore + workshop – spolupráca s lokálnymi umelcami vo verejnom priestore. S ukážkou sme sa prezentovali aj festivalu Sirènes et Midi Net, ktorý má v Marseille dlhoročnú tradíciu. Prezentácia výsledku rezidencie bola súčasťou festivalu SMALL IS BEAUTIFUL 14.10., 15.10., ktorú taktiež organizuje LIEUX PUBLICS.

 
   
       
       

Subscribe

       
* indicates required
               
           
                                           
       
   

Hlavní partneri

Partneri

Podporili nás pri prestavbe

Sme členmi

Ďakujeme za pomoc

Daniela Hlinková · Ema Garajová · Tomáš Tajták · František Vasiľ · Peter Matia · Gabriel Podolinský · Michal Kačmár · Ivana Kačmárová · Kristína Sekeráková · Marián Bodis · Jaro Ladič · Linda van Dalen · Viktor Feher · Monika Suchánska · Libor Pacek · Patrik Lux · Dávid Benko · Lucie Brožková · Karol Babal · Peter Tóth · Sára Šmelková · Anna Suráková · Nikola Gánovská · Lukáš Lipčák · rodina Hamráková · Midfield Studio