Step by step 1 / first step - site specific

Performance inšpirovaný životom a dielom Sándora Máraia. Extract z jeho diel, ktorý znovuobjavuje tohto muža, jeho myšlienky, pocity. Nechali sme sa viesť jeho slovami, jeho cestami z jednej krajiny do druhej, prechádzaním od jedného jazyka k druhému. Piati herci a niečo ako dokumentárna cesta divadla s textami, obrazom a prácou zvuku. Použitím fotografií, videí / archívne zábery z vojen, z miest kde žil zo súčasnosti aj minulosti/ a vlastnej výpovede pripomenieme, že boj za intelektuálnu slobodu a umenie je aktuálny v ktoromkoľvek čase a na ktoromkoľvek mieste. V inscenácii znie jazyk slovenský, maďarský, nemecký, anglický, taliansky a francúzsky, aby slová Š. Máraiho rezonovali ako polyfonický medzinárodný odkaz, prípomínajúci sa súčasníkom. 

Účinkujú: herci divadla na peróne a herci divadelného zoskupenia La Hors De /Lyon, Francúzsko/ , réžia Nathalie Veuillet Projekt finančne podporilo Ministertvo Kultúry SR. 

PREMIÉRA 21.11. 2009 Kasárne kulturpark, Košice

 
   
       
       

Subscribe

       
* indicates required
               
           
                                           
       
   

Hlavní partneri

Partneri

Podporili nás pri prestavbe

Sme členmi

Ďakujeme za pomoc

Daniela Hlinková · Ema Garajová · Tomáš Tajták · František Vasiľ · Peter Matia · Gabriel Podolinský · Michal Kačmár · Ivana Kačmárová · Kristína Sekeráková · Marián Bodis · Jaro Ladič · Linda van Dalen · Viktor Feher · Monika Suchánska · Libor Pacek · Patrik Lux · Dávid Benko · Lucie Brožková · Karol Babal · Peter Tóth · Sára Šmelková · Anna Suráková · Nikola Gánovská · Lukáš Lipčák · rodina Hamráková · Midfield Studio